امروز: سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
کد خبر: 3561
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۴۴
دسته: اخبار شهر
پرینت
ایمیل
پس از پیگیری های مکرر مردم

امام جمعه میمه مستقل شد

حجه الاسلام محمدرضا صالحیان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان و حطیب موقت جمعه میمه با اشاره به اقدام رییس جمهور آمریکا در خروج از برجام گفت: همه کشورها باید تابع قوانین بین المللی باشند و همه‌ی کشورهای دنیا دسترسی به انرژی هسته‌ای دارند.

وی افزود:‌در صورتی که بیش از ده بار بازرسان آژانس انرژی اتمی صحت کار ایران را تایید کرده است ، رهبر و مرجع ما ساخت بمب اتم را حرام شرعی می‌داند و پنج کشور اروپایی به سلامت کار ایران گواهی می‌دهند، چرا باید کار ما به آمریکا گره بخورد؟ قدرتمند کسی است که دلها را فتح کند نه کشورها را !

خطیب موقت جمعه میمه آمریکا را عنصر نامطلوب برای سیاستهای بین المللی و اقتصاد جهان دانست و خروجش از برجام موجب آن خواهد شد تا تمام کشورها در برابر آمریکا با احتیاط عمل کنند و این در نهایت به انزوا رفتن آمریکا خواهد انجامید.

حجه الاسلام صالحیان در پایان خطبه های نمازجمعه امروز گفت: در مدت چند ماه مردم شهر میمه درخواست استقلال نماز جمعه را داشتند و با بررسی های انجام شده امام جمعه میمه از وزوان مستقل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میمه، این شهر پس از انقلاب اسلامی در سال 57 دارای نماز جمعه مستقل شد اما پس از پنج سال تا کنون بصورت یک هفته در میان با شهر «وزوان» بصورت مشترک نماز برگزار می شد که مردم میمه خواستار استقلال نماز جمعه خود شدند.

 

بازدید: 1119
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۱,۰۷۲,۸۰۹ نفر
حاضرین آنلاین : ۵۰ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۶۱ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد