امروز: سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
کد خبر: 3482
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۱۴
دسته: اخبار شهر
پرینت
ایمیل

آغاز برداشت گل محمدی از مزارع میمه

ه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه متوسط تولید گل محمدی در هر هکتار را حدود 4 تن بیان کرد و گفت: با توجه به شرایط مناسب میمه، نزدیک به 7 تن محصول در هر هکتار برداشت می شود.

اصغر رستمی افزود: با توجه به فراهم بودن شرایط آب و هوایی، بخش میمه می تواند با افزایش سطح زیر کشت در آینده بعنوان قطب گل محمدی در کشور مطرح شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی گلستان میمه نیز با اشاره به اینکه عده ای از شهروندان میمه، با تاسیس یک تعاونی کشاورزی و یکپارچه سازی اراضی توانستند به تولید انبوه گل محمدی دست یابند گفت: این شرکت تعاونی هزار و 300 عضو دارد.

عبدالرضا شیبانی با بیان اینکه در مرحله نخست این طرح ،133 هکتار به کشت گل محمد اختصاص یافت و در صورت تامین منابع آبی در مرحله دوم این میزان به 400 هکتار افزایش می یابد پیش بینی کرد: خانواده های عضو این شرکت تعاونی سالانه بین 7 تا 9 میلیون تومان در آمد داشته و 830 نفر نیروی بومی در مدت 35 روزاز 160هزار نهال، گل برداشت می کنند.

وی گفت: در مرحله اول حدود 500 تن گل از این مزرعه برداشت و برای فرآوری به شهرهای کاشان و قمصر ارسال می شود.

شیبانی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح حدود 1 میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده است، گفت: 85 درصد این مبلغ بصورت وام های بلا عوض توسط دولت و 15 درصد آن توسط اعضای شرکت فراهم شد. 

 

بازدید: 1323
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۱,۰۷۲,۸۵۶ نفر
حاضرین آنلاین : ۴۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۶۱ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد