امروز: یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
کد خبر: 3734
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴

هفته دفاع مقدس گرامی باد

بسم ربّ الشهداء و الصدّیقین...

هفته ی دفاع مقدس، یادآور افتخارات، شهامت ها، رشادت ها و شهادت ها است. یادآور مردانی که مردانگی آفریدند.

دفاع مقدس، نام‏ آشناترین واژه در قاموس حماسه‏ های عزّت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آنان، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار مانده و خواهد ماند.

ایران، هرگز به منظور فزون‏ خواهی و قدرت‏ طلبی وارد عرصه جنگ نشد؛ بلکه روحیه حمیّت و غیرت فرزندان این آب خاک بود که به تأسی از مولا و سالارشان حضرت حسین بن علی(ع) در تحقق شعار «هیهات منّا الذله» کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند.

یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس، جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتگی‏ ها و ایثارگری‏ های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی، همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع خود قرار داد.

دفاع مقدس، زمینه ساز فرهنگ مقدسّی شد که طریق اتّصال به ملکوت را هموار کرد.

دفاع مقدس، احیا کننده ی خودباوری مردمی بود که بار دیگر با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت و وابستگی را گسستند و با تلاش و همّت، حركت قطار پيشرفت و توسعه ايران اسلامی را به واسطه نهضت تولید علم، شدت بخشیدند و قله های رفیع علم و دانش را فتح نموده تا شاهد عزّت و عظمت کشورشان باشند.

فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت مقدس حضرت بقیة ا... الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (مد ظله العالی) و ملت شهید پرور ایران اسلامی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال، توفیق ادامه دادن راه شهیدان جنگ تحمیلی را برای خود و همگان مسألت می نمایم.

M1600932679

G1600932679

 

بازدید: 119
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۹۶,۲۲۳ نفر
حاضرین آنلاین : ۱۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۳ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد