امروز: یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
کد خبر: 3691
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۱۵
دسته: اطلاعیه
پرینت
ایمیل

سامانه غربالگری و مراقبت کرونا

سامانه غربالگری و مراقبت کرونا

 

به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ رئیس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: سامانه salamat.gov.ir برای رفاه حال هموطنان عزیز و به منظور غربالگری افراد مشکوک به بیماری کووید-۱۹ (COVID-۱۹) راه اندازی شده است.

آقای دکتر صادق تبریزی رییس مرکز مدیریت شبکه از راه اندازی درگاه اینترنتی salamat.gov.ir در معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی جهت خود ارزیابی افراد در کشور خبر داد.

وی در خصوص این سامانه گفت: هموطنان عزیز به جای مراجعه به مراکز درمانی و جلوگیری از هرگونه ازدحام که خود سبب انتشار ویروس کرونا می‌شود می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir با وارد کردن شماره ملی خود به سؤالات ساده خود ارزیابی بیماری کووید-۱۹ پاسخ داده و راهنمایی لازم را مطابق آخرین دستور عمل‌های وزارت بهداشت دربافت کنند.

دکتر تبریزی افزود: پس از ورود به سامانه علائم بیماری شامل تب، لرز، سرفه خشک، گلو درد و تنگی نفس سؤال شده و سپس از وجود افراد مشکوک به بیماری کرونا در خانواده سؤال می‌شود و در صورت مثبت بودن توصیه‌های بهداشتی انجام شده و راهنمایی لازم برای مراجعه به مراقب سلامت یا بهورز مربوطه (نزدیکترین پایگاه سلامت/خانه بهداشت و یا مرکزخدمات جامع سلامت منتخب) ارجاع داده می‌شود. همزمان مراقب سلامت یا بهورز مربوطه نیز پیامکی در همین ارتباط دریافت کرده و مسؤول پیگیری‌های بعدی فرد مشکوک و اطرافیان وی خواهد بود.

وی ادامه داد: پس از انجام غربالگری و مشکوک بودن فرد، مراقب سلامت از طریق شماره تلفن ۴۰۳۰ با افراد مشکوک ثبت می‌شود در سامانه تماس خواهد گرفت و مشاوره و پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

 دکتر تبریزی رییس مرکز مدیریت شبکه ضمن آرزوی سلامتی، از همه هموطنان درخواست کرد تا با انجام خود ارزیابی در سامانه salamat.gov.ir با کارکنان حوزه بهداشت در سراسر کشور همکاری و با انجام غربالگری، رعایت دستورات بهداشت فردی و قرنطینه خانگی، زنجیره انتقال ویروس و ایجاد بیماری کووید-۱۹ را قطع کنند.

او بیان کرد: در این راستا و برای مراجعه حضوری هموطنان نیز هزار مرکز خدمات جامع سلامت منتخب (شبانه روزی یا ۱۶ ساعته) برای خدمت رسانی سرپایی در سراسر کشور و با اولویت مناطق کمتر برخوردار راه اندازی شده است.

بازدید: 218
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۹۶,۲۲۷ نفر
حاضرین آنلاین : ۲۳ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۳ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد