امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹
کد خبر: 3349
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۲۱
افتخاری دیگر بر پیشانی میمه :

گنجینه مردم شناسی میمه در جمع برترین موزه های کشور

 

گنجینه مردم شناسی میمه در جمع موزه های نمونه کشور در سال 94 قرار گرفت .

ساغر حمیدی رییس موزه های استان اصفهان گفت : هر ساله کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) در تحقق اهداف خود که تعامل بیشتر موزه های ایران برای بهره مندی آنها از تجارب همدیگر ، استانداردسازی ارائه خدمات موزه ای و هماهنگ با ایکوم جهانی از جمله آنهاست ، برنامه ای با عنوان «انتخاب موزه های برگزیده سال» را تدارک می بیند که این برنامه با هدف شناسایی و ارزیابی مجموعه فعالیت های موزه ها در طی یکسال صورت می گیرد.

ساغر حمیدی رییس موزه های مردم شناسی استان اصفهان

 

وی افزود : 12 شاخص برای انتخاب برترین موزه ها ارائه میشود که شرکت کنندگان میتوانند در یک یا چند شاخص فعالیت های خود را ارائه دهند . آموزش،بازدید از موزه  ،گردآوری، معرفی،نگهداری و حفاظت ، پژوهش، اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی، توسعه مدیریت ، خلاقیت، تلاش برای بقا ، روز جهانی موزه وکودکان و نوجوانان از جمله این شاخص ها می باشند .

 

حمیدی اظهار داشت : این داوری در سه بخش موزه های خصوصی ، موزه های کوچک دولتی و موزه های متوسط دولتی برگزار شد که نام موزه مردم شناسی میمه در بخش موزه های کوچک دولتی و در شاخص بازدید از موزه در کنار موزه هایی همچون موزه مجلس شورای اسلامی ، خانه موزه عزت الله انتظامی ، موزه‌حمام علی قلی آقا ، موزه کاخ رامسر ،موزه خلیج فارس ،مجموعه موزه پایگاه میراث فرهنگی ماسوله ، موزه تاریخ اردبیل بعنوان موزه های برتر سال 94 خود نمایی می کند .

رییس موزه های استان اصفهان با اشاره به اینکه هفت موزه استان اصفهان با دریافت ده جایزه ویژه از مجموع جوایز اهدا شده به ویژه در بخش موزه های خصوصی، رتبه بی نظیری را کسب نموده گفت : انتخاب استان اصفهان بعنوان برترین استان حاکی از رشد و ارتقای فرهنگ موزه و موزه داری در سطح استان است.

گنجینه مردم شناسی میمه واقع در حمام عهد صفوی با پیشینه 400 سال ، محل نمایش آداب و رسوم و زندگی مردم این خطه از دیار استان در گذشته و نگهداری بیش از 600 شی تاریخی ، زیر خاکی از هزار سال قبل تا دوره پهلوی است .

 

مطلب مرتبط : معرفی موزه مردم شناسی میمه 

 

موزه مردم شناسی میمه در جمع برترین ها

 

 

بازدید: 1566

تعداد نظرات: 1
منتشر نشده: 0
 
ca
+0
unlike
-0
Esmat ۹۵/۰۹/۱۱ - ۰۷:۰۶
پاسخ
comments با سلام. من از دوستان دوران دبیرستان خانم ساغر حمیدی میباشم و مدت ۳۴ سال میباشد که ایشان را ندیده ام و از ایشان بی خبرم. چندی پیش وقتی برای پیدا کردن ایشان در اینترنت جستجو می کردم به تصویر ایشان و خبرهای بسیار خوبی از موفقیتهای این دوست گرامی برخورد کردم و بسیار شاد ومفتخر شدم. اما متاسفانه شماره و آدرس تماسی از ایشان در شبکه های اجتماعی موجود نمی باشد. طی تماسی که با دیگر دوستان دبیرستاند داشتم متوجه شدم که آنها هم در این امر ناموفق بوده اند. متشکر میشوم اگر مرا در این مورد راهنمایی بفرمایید!
-------------
مدیر سایت :
با سلام
لطفا مشخصات و شماره تماس خود را بصورت کامنت ارسال بفرمایید تا برای ایشان ارسال کنم . (مشخصات شما در سایت منتظر نخواهد شد)
 

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۵۵,۴۹۸ نفر
حاضرین آنلاین : ۱۹ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۰ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد